WWIM12 w Gdańsku

Opis projektu

Partner
 Centrum Hewelianum w Gdańsku
Data
 3.10.2015
Kategoria
Instameet, Worldwide Instameet

Po raz piąty spotkaliśmy się podczas Worldwide Instameet. #WWIM12 zorganizowaliśmy  3 października 2015 r. w Gdańsku w Centrum Hewelianum!

Hashtagi Instameetu #wwim12 #wwim12igersgdansk #igersgdansk #hewelianum

Uczestnicy Instameetu: @Agawer, @adrianwerner, @tom3cki, @Djmon1que,  @dareksobiecki, @ewamirabelka, @pik411, @mariakosicka, @ala_wu , @Im_parasolka, @beata_be79, @komar_gda, @drumsand, @projektmiasto @zwarson @magdaraza  @misiek3city @tomek_kawlewski  @bea_tlg @wietrzyk_tlg @michalbebenek

Wśród tych zdjęć, które będą miały hashtagi Instameetu, w tym #hewelianum, Centrum Hewelianum wybierze najlepsze i nagrodzi (nagroda do odebrania w Hewelianum). Zdjęcia powinny być opublikowane najpózniej do 9.10.2015, ogłoszenie wyników 12.10.2015 na Facebooku  Hewelianum!

WYCIECZKA ZAKOŃCZONA GIMNASTYKĄ UMYSŁU – NIECODZIENNE ODKRYWANIE CENTRUM HEWELIANUM!

 

Każdy, kto słyszał niesamowite historie związane z gdańskim Fortem Góry Gradowej, będzie miał okazję zweryfikować je podczas niecodziennego zwiedzania tego magicznego miejsca. Uczestnicy wydarzenia przeniosą się w przeszłość i podążając za przewodnikiem w stroju pruskiego dowódcy poznają ścieżki i zaułki Fortu Góry Gradowej. Znane i mniej znane fakty odkryją prawdziwą historię tego terenu oraz doprowadzą do obiektu, na co dzień niedostępnego dla gości Centrum Hewelianum.

Trasa zwiedzania poprowadzi z głównego placu fortu, czyli majdanu, przez obiekt Baterii Moździerzy, a następnie Niskim Czołem Kurkowym do niezwykłego budynku Galerii Strzeleckiej, w której znajduje się obecnie „tajne laboratorium” Centrum Hewelianum.

Obserwacje promieniowania kosmicznego na pierwszej w Polsce komorze mgłowej, kolekcja meteorytów, konfigurowanie własnej rakiety, tunel aerodynamiczny czy badanie ruchów komet – to część eksperymentów, które można będzie wykonać, w na co dzień niedostępnej dla gości Centrum Hewelianum, pracowni przyrodniczej „Galeria ruchu”. Jej przestrzeń kryje w sobie także inne atrakcje! Rozgrywki robotów sumo, badanie szybkości adaptacji oka czy obserwacja ruchów Browna. Gimnastyka umysłu będzie idealnym zakończeniem spotkania!

Zapraszamy na niecodzienne odkrywanie Centrum Hewelianum! www.hewelianum.pl

Na www.instagram.com/igers zobaczcie miejsca, w których organizowane są spotkania WWIM12 na całym świecie.