Instameet Zakamarki Teatru Wybrzeże

Opis projektu

Partner
 Teatr Wybrzeże
Data
 29.11.2015
Kategoria
Instameet

Dzień drugi urodzinowego weekendu z @igersgdansk!

W niedzielę, 29.11.2015 zaglądaliśmy do niedostępnych na co dzień zakamarków Teatru Wybrzeże, fotografowaliśmy m.in. Scenę Główną oraz Scenę Malarnię, pozowaliśmy na scenach, szukaliśmy symetrii i linii porowadzących na widowni, zajrzeliśmy do garderoby. Usłyszeliśmy też ciekawe anegdoty związane z Teatrem Wybrzeże.
Niedzielny spacer po wybudowanym w 1966 roku budynku teatru był jedną z ostatnich okazji do zobaczenia go w obecnej postaci. Kompleks Teatru Wybrzeże jest w trakcie najpoważniejszej od powstania modernizacji, zmieni się znacznie wygląd zewnętrzny oraz wnętrze gmachu głównego, powstanie nowy łącznik. Jak mówią przedstawiciele pracowni architektonicznej, której projekt zwyciężył konkurs na przebudowę „chodzi o to, żeby z tych budynków, które noszą znamiona wielkiej architektury, ale i zaniedbania, wydobyć ich piękno”. Aby móc w pełni docenić efekt prac modernizacyjnych, warto zwiedzić jeszcze raz teatr w obecnej postaci.

Oficjalne hashtagi spotkania: #instameet_teatrwybrzeze #teatrwybrzeze oraz #igersgdansk

Uczestnicy Instameetu: @adrianwerner, @iamadamiak, @iamszadowiak, @martaszadowiak, @tom3cky, @Djmon1que, @dareksobiecki, @figgowebb, @wycinki, @niktgd, @hawkins_6, @karoolgdansk