Odbicia - podsumowanie tematu tygodnia 15-22.02

23.02.2016
|
0 Komentarzy
|
image1(1)

Odbicia – podsumowanie tematu tygodnia 15-22.02

 

Za nami kolejne zadanie – już trzecie w naszej historii – „odbicia”. Zadanie ewidentnie przypadło Wam do gustu (a może było tak banalne;)), o czym świadczy liczba zgłoszonych zdjęć – jak dotąd największa!…a co za tym idzie, wybór spośród nich najciekawszych (subiektywnie), nie należał do łatwych. Oto one:

Zaczynamy klasycznie, wręcz pocztówkowo – jednym z charakterystyczniejszych symboli Gdańska. Zdjęcie ujmuje niczym niezmąconym odbiciem i latarnianym światłem. Tchnie romantyzmem;)

 

Kolejne odbicie znalezione w Motławie. Trójkąt minimalistycznego nieba oraz trójkąt charakterystycznych fasad oraz ich odbić, przecięte linią dachów – do mnie to przemawia 😉

 

Kończąc spacer nabrzeżem Motławy, zajrzyjmy jeszcze w okno Izy – tu znaleźć można pomysłowe ujęcie i nieoczywiste podejście do zadanego tematu.

 

Symetria, minimalizm – bardzo to lubię. I jeszcze to uczucie, że mola za chwilę się połączą.

 

Pomysł z odwróceniem do góry nogami obrazu świetnie się tu sprawdza. Tajemnicza postać oraz sitowie wpełzające w krajobraz tworzą klimat. No i te kolory…

 

Szczypta futuryzmu + oryginalny pomysł, a na dokładkę te wszystkie linie. Rewelacja!

 

W tej scenerii wyobrażam sobie polską wersję „Fargo” braci Coen. Z pozoru spokojnie, a jednak nie do końca… Fajny kadr, odwrócenie i te szarości, sprawiają, że jestem na tak.

 

Zgodnie z zapewnieniami, mamy też dla Was dwa odbicia spoza Trójmiasta:

View this post on Instagram

Reflections

A post shared by @ m.nahorna on

Bardzo interesujący punkt widzenia. Ściany zwężają się, prowadząc nasz wzrok do samochodu, który wraz z odbiciami tworzy sinusoidę.

 

Jedno z moich ulubionych. Przypatrzcie się dobrze. Założę się, że gdyby Autor ujął w kadrze podstawę budynku, w lewym dolnym rogu ujrzelibyśmy starego palacza, odymiającego chmurami z papierosa budynek oraz niebo :)

 

Do zobaczenia w przyszłym tygodniu, przy podsumowaniu selfiaczy!;)

 

Michał Zwara