JA I MÓJ SMARTFON – PODSUMOWANIE TEMATU TYGODNIA 07.03-14.03

IMG_4531

Za nami szóste już wyzwanie, w którym tematem był „Ja i mój smartfon”. Patrząc po ilości zdjęć jakie pojawiły się pod tagiem #igersgdansk_smartfon wygląda na to, że zadanie nie za bardzo przypadło Wam do gustu 😉 Dlatego na początku niczym przejdę do podsumowania chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy podjęli się wyzwania. Jestem z Was dumny :)

Po tym krótkim wstępie pozwólcie, że przejdę do meritum czyli mojej subiektywnej oceny.

Bezapelacyjnie numerem jeden podsumowania jest fotka Natalii.

Zdjęcie idealnie oddaje sedno tematu pokazując bardzo praktyczne zastosowanie smartfona. Zapewne każdy z nas a przynajmniej większość choć raz użyła swojego smartfona jako podręcznego lusterka.

Oprócz samego pomysłu na uwagę zasługuje również kompozycja zdjęcia. „Ucięcie” twarzy nie jest przypadkowe, skupia bowiem naszą uwagę na wykonywanej czynności. Dla jasności przekazu w kadrze widzimy pomadkę oraz ruch palca zapewne poprawiający lub rozprowadzający kolor i oczywiście naszego głównego bohatera – smartfona. Ujęcie widzimy z perspektywy lustra, które posłużyło tu jako narzędzie dokumentujące kadr.

Każdy fragment zdjęcia jest przemyślany. Zwróćcie uwagę, że nie znajdziemy tu zbędnych elementów, które mogłyby odwrócić uwagę od tego co jest naprawdę ważne.
Brawo Natalia !

Kolejna ciekawa propozycja to zdjęcie Wioletty.

Smartfon + słuchawki = zestaw idealny szczególnie w pracy 😉 (przynajmniej tak można wywnioskować po tagu widniejącym pod zdjęciem).

Wystarczyło do zdjęcia dodać różę, której płatki idealnie pasują kolorem do słuchawek, podrasować delikatnym filtrem i otrzymujemy bardzo ciekawy pełen estetyki kadr naszego głównego „bohatera”.

Na koniec wybrałem poniższe zdjęcie przedstawiające Magdę, smartfon i wszechogarniającą czerń.

Bardzo mroczna i przykuwająca wzrok kompozycja. Szczególnie polecam Waszej uwadze wpis Magdy pod zdjęciem 😉

Dziękuję Ci w imieniu całego zespołu za odpowiednią motywację !

I tym trafnym komentarzem dziękuję Wam za zabawę i już teraz zapraszam serdecznie na kolejny tydzień, w którym spotkacie się z @im_parasolka i podsumowaniem tematu „Zielono w mieście”.

Zatem smartfony w dłoń i … wiecie już co robić :)

Powodzenia !

Tomek Olszewski